Hakimbey Konağı Şanlıurfa`daki Eviniz

Hakimbey Konağı Şanlıurfa`daki Eviniz

Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi

Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer almaktadır. Yaklaşık 4 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan müzeye İpekyol Bulvarı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, 1969 senesinde açılmasına rağmen 2015 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Toplam üç kattan meydana gelen müze, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Müze içerisinde toplam 73800 tarihi eser sergilenmektedir.

Her sene şehir dışından birçok yerli ve yabancı turist, müzeyi ziyaret etmektedir. Yaklaşık olarak 30 bin metrekarelik bir alanı kapsayan müze içerisinde 14 adet sergi salonu, kazı eğitim alanı ve 33 adet canlandırma alanı bulunmaktadır. Ayrıca müze içerisinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler de yer almaktadır.

1 Nisan ile 15 Kasım tarihleri arasında sabah saat 08.00 ile akşam saat 19.00 arası, 15 Kasım ile 1 Nisan tarihleri arasında ise sabah saat 08.00 ile akşam saat 17.00 arası ziyarete açıktır.

Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ne kişi başı giriş ücreti 18 TL’dir.

Cevap bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

tr_TRTürkçe